Podobrazia

Podobrazia pod malarstwo tablicowe i ikony

Podobrazia wykonujemy z drewna lipowego. Drewno jest odpowiednio sezonowane i przechowywane. Tablice i deski klejone są z wąskich odpowiednio ułożonych deseczek. Taki układ amortyzuje indywidualne tendencje każdego elementu do paczenia się i jako całość nie ulegają odkształceniu. To optymalna klejonka dla zaprawy na licu deski, które nie ulega pękaniu. Wilgotność podobrazi surowych wynosi od 4-7%. Deski w zależności od wymiaru są szpongowane dębowymi listwami na tak zwany „jaskółczy ogon”. Szpongi są wsuwane co umożliwia ruchy poprzeczne do kierunków słojów drewna a jednocześnie nie pozwalają na zwichrowanie płaszczyzny.

P3300958a4 z kowczegiembok ze szpongami

Podobrazia z zaprawą

Deski do malowania przed gruntowaniem przeklejane są z przodu i tyłu dwukrotnie klejem. Na lico naklejane jest zawsze płótno. Zaprawa kredowa wykonana jest na kleju króliczym i czyszczona ręcznie. Wykonujemy także grunty pod grawerunki (ustalenia telefonicznie). Podobrazia ze sklejki wykonujemy tylko z gruntem.

tryptyk rozła4, a3kwadrat z gr

Podstawki pod rękę Cena
35cm 30zł
45cm 35zł
50cm 40zł

Zamówienia i zapytania proszę składać telefonicznie – 605 374 830

  • W przypadku zamówień podobrazi niestandardowych prosimy o kontakt telefoniczny
  • Wykonujemy podobrazia według projektu zamawiającego
  • Czas realizacji zamówienia jest ustalany indywidualnie, a Zamawiający jest powiadamiany o nim w mailu.

Przesyłki są wysyłane za pośrednictwem Poczty Polskiej. Koszt przesyłki ustalany jest indywidualnie na podstawie jej wagi i wymiarów, a Zamawiający powiadamiany jest o kosztach drogą mailową.